Pakiet czujników: Przedmioty przyrodnicze

  • Nowy

Czujnik temperatury (-40°C do 140°C)

8x Kabel UC-E6 do czujników

Walizka do zestawów czujników

Czujnik prądu (+/- 2,5A)

Czujnik napięcia elektr. (+/- 25V)

2x Czujnik ciśnienia (150 do 1150 mbar)

Czujnik pH z normalną elektrodą

Czujnik odległości

Czujnik siły

4 150,00 zł
Brutto
Ilość

Darmowa przesyłka przy zamówieniu za min. 3000zł

Zestaw czujników: Przedmioty przyrodnicze umożliwia przeprowadzenie wielu eksperymentów z dziedziny biologii, chemii oraz fizyki przy zastosowaniu kilku czujników jednocześnie.

Zestaw zawiera:

- czujnik pH z normalną elektrodą - czujnik mierzący zmiany pH w trakcie reakcji chemicznych, pozwalający śledzić przebieg miareczkowania kwas-zasada i monitorować zmiany zachodzące w zbiornikach wodnych w długich przedziałach czasu. Zakres: od 0 do 14 pH.

- czujnik temperatury (-40C do 140C) - ten uniwersalny czujnik temperatury szczególnie dobrze sprawdza się w pomiarach temperatury wody i innych cieczy. Zakres: od -40C do 140C (od -40F do 284F).

- czujnik ciśnienia (150 do 1150 mbar) x2 - ten czujnik można wykorzystać jako wysokościomierz lub barometr i używać w wielu różnych pomiarach meteorologicznych. Inne jego zastosowania to badanie transpiracji, pomiar tempa respiracji kiełkujących nasion i doświadczenia z równaniem stanu gazu doskonałego. Zakres: od 15 do 115 kPa lub od 0,148 do 1,134 atm lub od 150 do 1150 mbar.

- czujnik napięcia elektrycznego (+/- 25V) - miernik o niskim i średnim zakresie pomiarowym, mierzące zarówno napięcie prądu przemiennego (AC), jak i stałego (DC). Przydatny w doświadczeniach badających siłę elektromotoryczną i opór wewnętrzny, żarówki i diody, charakterystykę prądu i napięcia diod, obwody elektryczne, opór przewodów, czy prawo Ohma. Zakres: +/- 25V.

- czujnik prądu (2,5A) - czujnik o szerokim zakresie pomiarów, służący do pomiaru prądu stałego i przemiennego. Zakres: +/- 2,5A.

- czujnik siły - czujnik umożliwiający badanie zjawiska tarcia, prostego ruchu harmonicznego, zderzeń i siły dośrodkowej. Zakres: +/-10N - +/- 50N.

- czujnik odległości - mierzy oddalenie nieruchomych i ruchomych przedmiotów, zarówno tych znajdujących się blisko, jak i dalekich. Uniwersalny czujnik o nieograniczonej liczbie zastosowań: uczniowie mogą używać go do badania ruchu wózka na torze, przyspieszenia ciał swobodnie spadających i w wielu innych eksperymentach. Zakres: od 0,2 do 10m.


Produkt objęty roczną gwarancją (nie obejmuje materiałów eksploatacyjnych, takich jak elektrody, kuwety, roztwory do przechowywania lub bufory).


Zestaw zawiera:

- Czujnik temperatury (-40°C do 140°C)

- 8x Kabel UC-E6 do czujników

- Walizka do zestawów czujników

- Czujnik prądu (+/- 2,5A)

- Czujnik napięcia elektr. (+/- 25V)

- 2x Czujnik ciśnienia (150 do 1150 mbar)

- Czujnik pH z normalną elektrodą

- Czujnik odległości

- Czujnik siły

Dane techniczne